Pojawiły się maty

Przez prawie dwa miesiące nie było nowych informacji ale też i nie było o czym pisać. Ludzie przychodzą i odchodzą, a zajęcia są cały czas. Myślałem o naborze uzupełniającym ale czekałem na maty właśnie, żeby nowi nie „wypalili się”, żeby podłoga nie ostudziła ich zapału.

Sytuacja do tej pory wyglądała tak, że w szkole na sali gimnastycznej jest kilka materacy (7 szt.), co pozwoliło zacząć naukę przewrotów. Ale to było za mało dla wszystkich. No i był spory stres, jak robiąc technikę trafić partnerem w parze w matę. To nie powinno tak wyglądać, i bardzo cieszę się że maty dotarły. Z wnioskowanych 20 szt. udało się zdobyć 10 szt. Końcówka roku to nie jest dobry okres na takie niespodziewane wydatki w budżecie gminy, dlatego tylko pół, ale i tak jest to znaczący krok naprzód. Będziemy starać się o dokupienie reszty z nowego budżetu na 2017 r., bo jest zainteresowanie, jest sala i jest prowadzący, i myślę że warto.

Tak wyglądały maty tuż po dostarczeniu:

wp_20161115_15_58_55_pro

Tutaj spodem do góry, ta granatowa część jest antypoślizgowa, dzięki czemu maty nie przesuwają się po parkiecie. Wierzch z plawilu, twardość maty 200. Dobrze się na nich ćwiczy.

Pierwsza rzecz to nadrabiamy zaległości, to znaczy robimy rzeczy których nie dało się do tej pory – poniżej maty ułożone w pas na którym dzieci uczą się przemieszczania w pozycji suwari-waza.

wp_20161118_16_55_33_pro

Zważywszy że klub jako taki działa dopiero trzeci miesiąc, i jeszcze to krzepnie, uważam że tempo rozwoju jest dobre.

Najbliższe wyzwania to utrzymanie sali (po nowym roku w Polsce odżywają szkolne kluby SKS), no i podnoszenie poziomu oczywiście.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.