Pierwszy Dziecięcy Staż Aikido PZA

W sobotę 17 czerwca 2017 r., dzieci z Klubu Aikido Bobowa pod opieką inst. Adama Mierzwy wzięły udział w stażu aikido dla dzieci w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Organizatorem imprezy było Polskie Zrzeszenie Aikido wraz z IKF PWSZ w Nowym Sączu.

W imprezie wzięło udział ponad 70 dzieci z dziewięciu klubów aikido z południowo-wschodniej Polski.

W programie był wspólny trening, pokazy aikido młodzieży z nowosądeckiego Klubu Aikido-Alton oraz wręczenie certyfikatów na stopnie kyu.

Trening prowadził prezes Polskiego Zrzeszenia Aikido Sensei Dariusz Łęczycki 5 dan.

Aikido dla dzieci jest bardzo ciekawą formą rekreacji ruchowej. W treningu zawarte są ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia profilaktyki wad postawy, pady i przewroty i bezpieczne techniki obronne. Ponadto dzieci uczą się dyscypliny, odpowiedzialności oraz szacunku do innych ćwiczących.

Instruktorzy Polskiego Zrzeszenia Aikido organizują treningi aikido dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wielu miejscowościach południowej Polski. Aktualny wykaz licencjonowanych instruktorów PZA oraz klubów przez nich prowadzonych jest publikowany na stronie www.aikido-pza.com.pl.

W związku z tym że impreza była entuzjastycznie przyjęta przez dzieci i rodziców, zapadła decyzja że będzie odbywać się cyklicznie, co roku.

Dzięki pomocy władz Instytutu, dyrektora IKF dr Tomasza Cisonia oraz mgr Zbigniewa Małka, po raz kolejny impreza aikido PZA mogła się odbyć w bardzo komfortowych warunkach w hali IKF PWSZ.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom które pomagały w organizacji.

PZA

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.