Wznowienie zajęć Aikido

Dzisiaj odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających na zajęcia Aikido i z osobami zainteresowanymi udziałem w nich.

Przedstawiłem procedury dotyczące bezpieczeństwa funkcjonowania klubów zrzeszonych w Polskim Zrzeszeniu Aikido w czasie pandemii, zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczestników, ich rodziców/opiekunów i instruktorów prowadzących zajęcia. Powstały one w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. oraz zaleceń dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek w strefie czerwonej/żółtej. Po zapoznaniu się ze szczegółowymi zasadami wszyscy obecni wyrazili zgodę na udział we wznowionych zajęciach.

Treningi będą się odbywały w tych samych terminach i godzinach co w latach poprzednich – wtorki i piątki, 16:30-17:30 grupa dziecięca, 17:30-18:45 grupa starsza (>13 lat i dorośli).

Dodane 20.10.2020

Treningi są chwilowo znów zawieszone. Powiat jest w strefie czerwonej i nie ma sensu wystawiać się na zarzuty w sytuacji, gdy co druga osoba na ulicy ma (bądź miała) koronowirusa, bądź ktoś z rodziny ma. Nie chcę by przez udział dziecka w treningu całe rodziny zostały „uziemione”, bo jakieś dziecko byłoby „z kontaktu”. Niestety reżim sanitarny w szkole i na zajęciach Aikido to jedno, ale to tylko godzina w ciągu dnia. Wystarczy złapać za klamkę w sklepie i dziesiątki innych sytuacji, ale wina zawsze jest zwalana na tego, kto prowadzi zajęcia. Uczestnicy zajęć Aikido będą informowani za pomocą SMS-ów o wznawianiu/zawieszaniu treningów (bo prawdopodobnie jeszcze kilka razu może zdarzyć się takie czasowe zawieszenie zajęć). Mam nadzieję, że to będą doraźne, krótkie przerwy, na zasadzie 2 tygodnie, a nie jak poprzednio pół roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.